Програмирање
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
HomeLatest imagesРегистрирајте сеВлез

 

 Правила на форумот

Go down 
АвторПорака
Благојче
Администратор
Благојче


Male
Број на мислења : 144
Age : 34
Местолокација : Прилеп
Registration date : 2008-02-24

Правила на форумот Empty
ПишувањеПредмет: Правила на форумот   Правила на форумот EmptyНед 24 Фед 2008, 13:53

1. Се забранува било каков вид на спамирање особено приложување на страници со туторијали и книги за програмирање.
2.Дискриминацијата од секаков вид е строго забранета.
3.Администраторите и модераторите ги задржуваат сите права за бришење на теми/постови кои не се поврзани со темата или не се во согласност со горенаведените правила (за некои од отстранувањата можеби ќе бидете известени).
4.Ве молиме внимавајте на својот речник(литературан јазик).
5.Преведувајте ги странските постови.
6.Се забрануваат (exploiti...) и други хакерски кодови.
7.Забрането е повторување на предходно испратено мислење.
8. Забрането регистрирање на ист член со повеќе корисници.
Објаснување на правилата:
1. Се забранува било каков вид на спамирање особено приложување на страници со туторијали и книги за програмирање.
- Се забранува истакнување на форуми во врска со програмирање. Приложувањето на книги и туторијали за програмирање е строго забрането бидејќи целта на овој форум е преку туторијали и практични примери да научиме програмирање.

2.Дискриминацијата од секаков вид е строго забранета.
- Расна, полова, религиозна, интелектуална и друг вид на дискриминација е строго забранет. Според природното право ние сме еднакви.

3. дминистраторите и модераторите ги задржуваат сите права за бришење на теми/постови кои не се поврзани со темата или не се во согласност со горенаведените правила (за некои од отстранувањата можеби ќе бидете известени).
- Темите кои не се поврзани со категоријата во која се поставени ќе бидат преместани, а оние теми кои не се во согласност со горенаведените правила ќе бидат избришани, а членовите можат да добијат опомена или да бидат банирани.

4.Ве молиме внимавајте на својот речник(литературан јазик).
-Ве замолуваме однесувајте се културно. Некултурното однесување го претставува вашиот карактер, а со тоа го намалувате рејтингот на вашиот авторитет.

5.Преведувајте ги странските постови.
-Се замолуваат членовите да ги преведуваат постовите кои се напишани на странски јазик, бидејќи ова сепак е македонски форум.

6.Се забрануваат (exploiti...) и други хакерски кодови.
-Строго се забрануваат хакерски кодови и постови кои се поврзани со хакирање.

7.7.Забрането е повторување на предходно испратено мислење.
Забрането е постирање (испракање) на едно исто мислење два или повеќе пати. Исто така забрането е повторување на одредено избришано прашање (мислење) бидејки Админите и Модерите го имаат тоа право. Доколку сакате да поставите одредено прашање проверете дали е предходно поставено и земајте во обзир дека тоа прашање е веке разгледано и одговорено.

8. Забрането регистрирање на ист член со повеќе корисници.
Се забранува регистрирање на повеќе корисници. Ако сте ја заборавиле лозинката или корисничкото име можете да контактирате со администраторите. Секое регистрирање на повеќе корисници може да биде проследено со банирање на сите корисници.
Вратете се на почетокот Go down
https://programirajne.macedonianforum.net
 
Правила на форумот
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Програмирање :: За форумот :: Правила-
Отиди до: